مکانیسم های مختلفی برای اثرات ترمیم توسط ژل آلوئه ورا

مکانیسم های مختلفی برای اثرات ترمیم زخم ژل آلوئه ارائه شده است که شامل مرطوب نگه داشتن زخم، افزایش مهاجرت سلول های اپیتلیال، بلوغ سریع تر کلاژن و کاهش التهاب می شود.
یک مطالعه در سال 1996 گزارش داد که یک ترکیب پلی پپتیدی با وزن مولکولی بالا از ژل اثر شفابخشی را بر زخم های برش در موش نشان داد .
گلوکومانان، یک پلی ساکارید غنی از مانوز، و جیبرلین، یک هورمون رشد، با گیرنده فاکتور رشد روی فیبروبلاست تعامل دارند، در نتیجه فعالیت و تکثیر آن را تحریک می کنند، که به نوبه خود باعث افزایش سنتز کلاژن پس از مصرف موضعی و خوراکی می شود.
یاگی و همکاران گزارش داد که ژل صورت آلوئه ورا حاوی یک گلیکوپروتئین با فعالیت تکثیر و تقویت سلول است، در حالی که دیویس و همکاران. اشاره کرد که ژل آلوئه ورا با افزایش عرضه خون (رگ زایی) بهبود زخم را بهبود می بخشد، که در نتیجه اکسیژن رسانی را افزایش می دهد.
پلی ساکارید ژل آلوئه ورا خوراکی آسمنان نشان داده شد که ماکروفاژها را فعال می کند، اثری که بهبود زخم را در مدل موش بهبود می بخشد.
آنژیوژنز رشد مویرگ های خونی جدید است و بخشی از بازسازی بافت است. مطالعه‌ای در سال 1993 نشان داد که استفاده موضعی از ژل آلوئه‌ورا باعث ایجاد مجدد عروقی در بافت سوختگی برای خوکچه هندی می‌شود، اگرچه هیچ ترکیب خاصی شناسایی نشد.
دو سال بعد، دیویس و همکاران. گزارش داد که جزء با وزن مولکولی کم ژل الوئه ورا خالص خشک شده منجمد تشکیل عروق خونی را در غشای کوریوآلانتوئیک جوجه تحریک می کند (یعنی یک غشای عروقی حاصل از تخم مرغ در حال رشد).
علاوه بر این، بخش محلول در متانول از  ژل آلوئه ورا خارجی که حاوی یک گلیکوپروتئین با فعالیت عمدتاً تقویت کننده سلولی است، تکثیر سلول های اندوتلیال شریان را در یک روش آزمایشگاهی تحریک کرده و آنها را وادار به حمله به یک بستر کلاژن می کند.
 • منابع:
  1. Aloe vera: An Ancient Herb for Modern Dentistry—A Literature Review
 • تبلیغات: 
  1. کشف شیرآلات دوره سلجوقیان!
  2. می توانید با مسیر درست پولدار شوید
  3. با مصرف چیپس میوه آرامش داشته باشید
  4. پشت پرده ناپدید شدن 38 تن نارنگی از انبار بهنمیر چه بود؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.