مردی که از لوله پلی اتیلن فاضلابی دوجداره برای ساخت تابلو استفاده کرد

آشنایی با لوله پلی اتیلن فاضلابی دوجداره  از سنتز شیمیایی اتیلن به دست می آید که از ترکیبات نفت خام و گازهای طبیعی به دست می آید.

به اختصار PE. پلی اتیلن خالص کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و بیشترین کاربرد پلی اتیلن در ترکیبات پلاستیکی و لوله های پلی اتیلن است که برای سیستم های انتقال آب، فاضلاب شهری، لوله انتقال گاز، لوله های آتش نشانی، خطوط انتقال فرآورده های نفتی، خطوط فاضلاب صنعتی، خطوط تهویه مطبوع استفاده می شود. ، در کشاورزی و لایروبی ذکر شده است.

اولین بار توسط یک دانشمند آلمانی اختراع شد که با حرارت دادن یک ماده شیمیایی به طور تصادفی ماده سفید رنگی تولید کرد که بعدها به پلی اتیلن معروف شد. در واقع دانشمند آلمانی با نام و حتی سنتز این ماده آشنا نبود و لوله پلی اتیلن برای اولین بار کاملاً تصادفی کشف شد.

بعدها دانشمندان تلاش های زیادی کردند و روشی برای سنتز این ماده ابداع کردند و هر یک از این دانشمندان چرخه تولید پلی اتیلن را یکی پس از دیگری تکمیل کردند.

اما بهترین روش توسط دانشمندی به نام مایکل پرین کشف شد که روش معمول امروزه (پلیمریزاسیون) است که توسط دستگاه های کاتالیست انجام می شود. تاریخچه استفاده از لوله های پلی اتیلن برای انتقال گاز به 50 سال پیش برمی گردد.

در ابتدا از لوله های مشکی استفاده می شد و بعدها با پیشرفته تر از لوله های راه راه زرد برای انتقال گاز استفاده می شد.

لوله های پلی اتیلن یکی از پرمصرف ترین لوله ها در صنایع کشاورزی، آب، فاضلاب و گاز، لوله های آتش نشانی، خطوط انتقال نفت، خطوط فاضلاب صنعتی، خطوط تهویه مطبوع و لایروبی هستند.

این لوله ها در پتروشیمی های کشور کاربرد فراوانی داشته و با کیفیت بالا و قابل رقابت با نمونه های خارجی و حتی بهتر از آنها در سایزهای مختلف تولید می شوند. با توجه به مزایای مواد پلی اتیلن، لوله های آن از کارخانه های بزرگ تا منازل مسکونی استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.