با فلفل دلمه ای کیلویی بوی بد دهانتان را به طور کامل از بین ببرید

یک منبع معتبر در سال 2020، مجموعه تحقیقاتی را در مورد اثرات تسکین دهنده درد فلفل دلمه ای کیلویی به صورت خوراکی ارزیابی کرد. فرم موضعی به این معنی است که افراد آن را روی پوست می‌مالند. نویسندگان خاطرنشان کردند:

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) یک داروی موضعی حاوی کپسایسین را برای درمان دردهای ناشی از تبخال تایید کرده است.

آژانس های نظارت بر داروی اروپایی این ترکیب را برای سایر شرایط درد مرتبط با اعصاب تایید کرده اند.
مطالعات در مورد استفاده از کپسایسین برای درمان نوروم مورتون امیدوار کننده است.

تحویل از طریق تزریق به مفصل برای آرتریت نیز ممکن است مفید باشد: یک اشکال درمان موضعی یا تزریقی کپسایسین شامل سوزش فوری است که از چند دقیقه تا چند ساعت طول می کشد.

به گفته نویسندگان، با این حال، این با ماه ها تسکین درد که یک درمان می تواند فراهم کند، جبران می شود.

مطالعه‌ای در سال 2020 به بررسی اثر کپسایسین بر سرطان پرداخت. اکثر تحقیقات مربوط به غلظت بالای این ترکیب در کشت سلولی بود.

به طور کلی، یافته ها نشان داد که کپسایسین ضد رگ زایی است، به این معنی که به جلوگیری از رشد رگ های خونی که سرطان برای رشد نیاز دارد، کمک می کند.

نویسندگان به این نتیجه رسیدند که ترکیب کپسایسین با شیمی درمانی دو مزیت برای افراد مبتلا به سرطان دارد. این دارو باعث تسکین درد می شود و به اثر ضد سرطانی داروها می افزاید. تحقیقات بیشتری برای شناسایی دقیق اثرات کپسایسین بر سرطان ضروری است.

پژوهشی در سال 2017، ارتباط بین خوردن فلفل قرمز تند و مرگ و میر را بررسی کرد. نویسندگان از داده های بررسی ملی سلامت و تغذیه بیش از 16000 شرکت کننده استفاده کردند.

تجزیه و تحلیل داده ها نشان داد کاهش قابل توجهی در مرگ و میر در افرادی که فلفل مصرف می کردند. از آنجایی که این تحقیق ماهیت مشاهده ای داشت، نتایج نشان داد، اما ثابت نکرد که خوردن فلفل قرمز ممکن است خطر مرگ را کاهش دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.