با خوراندن گوجه فرنگی امروز یزد به فرزندانتان استعدا های آن ها را کشف کنید

گوجه فرنگی امروز یزد ممکن است دیابت را مدیریت کند: مطالعه منتشر شده در مجله انجمن پزشکی آمریکا نشان می دهد که مصرف روزانه گوجه فرنگی می تواند به کاهش استرس اکسیداتیو دیابت نوع 2 کمک کند.

علاوه بر این، مصرف لیکوپن ممکن است میزان پلاسمایی این ترکیب را افزایش دهد. با این حال، مطالعات بیشتری برای ایجاد ارتباط بین مصرف لیکوپن و خطر ابتلا به دیابت مورد نیاز است.

ممکن است در مراقبت از پوست کمک کند: گوجه فرنگی ممکن است به حفظ سلامت دندان ها، استخوان ها، مو و پوست کمک کند.

استفاده موضعی از آب گوجه فرنگی برای درمان آفتاب سوختگی های شدید شناخته شده است. مصرف روزانه می تواند از پوست در برابر اریتم ناشی از UV محافظت کند.

آنها در تهیه محصولات ضد پیری رتبه بالایی دارند علاوه بر این، یک ترکیب ضد تعریق برای درمان هایپرهیدروزیس (تعریق بیش از حد).

حاوی گوجه فرنگی به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده توسط دکتر آدری جی کونین، متخصص پوست و مدیر ارشد خلاقیت DERMAdoctor, Inc.

ممکن است از سنگ کیسه صفرا جلوگیری کند: گوجه فرنگی منبع خوبی از ویتامین C است و همچنین ممکن است به تسکین سنگ کیسه صفرا کمک کند.

مطالعات مختلفی برای اثبات اثربخشی آنها در برابر بسیاری از بیماری های مزمن انجام شده است.

خواص آنتی اکسیدانی گوجه فرنگی را می توان از غذاهای فرآوری شده مانند سس کچاپ و پوره نیز به دست آورد. مصرف روزانه گوجه فرنگی می تواند نیاز ویتامین ها و مواد معدنی را برآورده کند و اثر محافظتی کلی بر بدن دارد.

نکته احتیاط: گوجه فرنگی معمولاً عوارض جانبی زیادی برای کسی ندارد. با این حال، پروتئین های خاصی در گوجه فرنگی وجود دارد که شبیه گرده است.

این بدان معناست که افراد مبتلا به آلرژی به گرده می توانند پس از خوردن گوجه فرنگی بیشتر مستعد ابتلا به واکنش آلرژیک باشند. علائم ممکن است شامل خارش، ادم یا خارش گلو باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.