انجیر خشک معمولی بخورید تا از ابتلا به بیماری آلزایمر در امان باشید

آیا انجیر خشک معمولی برای همه بی خطر است؟ اگر به گرده غان حساسیت دارید، ممکن است واکنش متقاطع به برخی میوه ها از جمله انجیر خشک را تجربه کنید.

درختان انجیر همچنین حاوی لاتکس طبیعی هستند که برخی افراد به آن حساسیت دارند.

اگر به شما توصیه شده است که از یک رژیم غذایی کم اگزالات پیروی کنید، باید توجه داشته باشید که انجیر حاوی سطح بالایی از اگزالات است.

آنها همچنین سرشار از ویتامین K هستند، بنابراین اگر داروهای رقیق کننده خون برای شما تجویز می شود، باید مصرف انجیر خشک و همچنین سایر غذاهای غنی از ویتامین K را روزانه ثابت نگه دارید.

همه مردم با خوردن انجیر خشک احساس راحتی نمی کنند. به عنوان مثال، گیاهخواران ممکن است از خوردن انجیر اجتناب کنند، زیرا برخی از گونه های آن توسط زنبورهایی که در طول فرآیند گرده افشانی می میرند گرده افشانی می کنند.

انجیر خشک تجاری بدون گرده افشانی زنبورها رشد می کنند و بنابراین باید قابل قبول باشند

مطالعه‌ای که اثرات خاص عصاره انجیر خشک را در حیوانات بررسی می‌کرد، کاهش فشار خون را برای افرادی که دارای فشار خون طبیعی و همچنین فشار خون بالا بودند نشان داد.

ممکن است از سلامت استخوان حمایت کند: انجیر خشک منبع خوبی از مواد معدنی دوستدار استخوان از جمله کلسیم، منیزیم و فسفر است.

انجیر خشک به ویژه غنی از کلسیم است، برخی مطالعات نشان می دهد که حاوی 3.2 برابر بیشتر از سایر میوه ها است.

منبع خوب پتاسیم بودن ممکن است به مقابله با دفع ادراری کلسیم که به دلیل رژیم غذایی پر نمک ایجاد می شود، کمک کند.

این به نوبه خود به حفظ کلسیم در استخوان ها کمک می کند و در نتیجه ممکن است خطر پوکی استخوان را کاهش دهد .

ممکن است کیفیت رژیم غذایی را بهبود بخشد و به مدیریت وزن کمک کند: انجیر خشک به طور طبیعی سرشار از فیبر رژیمی و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است، ممکن است یک ترکیب غذایی مفید برای بهبود تراکم غذایی رژیم غذایی شما باشد و به نوبه خود به مدیریت وزن کمک کند.

غذاهای پر فیبر باعث احساس سیری می شوند و می توانند گرسنگی و هوس را کاهش دهند در حالی که مواد مغذی کلیدی مدیریت خون را بهبود می بخشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.