اعلام ممنوعیت فروش کلم سفید در میدان تره بار تهران اعلام شد

کلم فیبر بالایی دارد و حاوی آنتی اکسیدان های قوی از جمله پلی فنول ها و ترکیبات گوگردی است و به همین دلیل  کلم سفید در میدان تره بار تهران با استقبال زیادی رو به رو است.

آنتی اکسیدان ها از بدن در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند، رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که دارای تعداد فرد الکترون هستند که باعث ناپایدار شدن آنها می شود.

وقتی سطح آنها خیلی بالا می رود، می توانند به سلول های شما آسیب برسانند.

کلم به خصوص سرشار از ویتامین C است، یک آنتی اکسیدان قوی که ممکن است در برابر بیماری های قلبی، سرطان های خاص و از دست دادن بینایی محافظت کند.

کلم یک سبزی کم کالری است که سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان است.

ممکن است به کنترل التهاب کمک کند التهاب همیشه چیز بدی نیست.

در واقع، بدن شما برای محافظت در برابر عفونت یا تسریع بهبودی به پاسخ التهابی متکی است. این نوع التهاب حاد پاسخی طبیعی به آسیب یا عفونت است.

از سوی دیگر، التهاب مزمن که در یک دوره زمانی طولانی رخ می دهد با بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری قلبی، آرتریت روماتوئید و بیماری التهابی روده همراه است.

سبزیجات چلیپایی مانند کلم حاوی بسیاری از آنتی اکسیدان های مختلف هستند که نشان داده شده است التهاب مزمن را کاهش می دهند.

در واقع، یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که مصرف بیشتر سبزیجات چلیپایی می تواند برخی از نشانگرهای خونی التهاب را کاهش دهد.

یک مطالعه قدیمی بر روی بیش از 1000 زن نشان داد که افرادی که بیشترین مقدار سبزیجات چلیپایی را مصرف می‌کردند در مقایسه با افرادی که کمترین مقدار را مصرف می‌کردند، به میزان قابل‌توجهی سطوح التهاب کمتری داشتند.

سولفورافان، کامفرول، و سایر آنتی اکسیدان های موجود در این گروه قابل توجه از گیاهان احتمالاً مسئول اثر ضد التهابی آنها هستند.

کلم حاوی آنتی اکسیدان های قوی است که ممکن است به کاهش التهاب کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.