استفاده از شیره خرما درجه یک به جای روغن موتور در ماشین

فیبر نامحلول موجود در شیره خرما درجه یک ممکن است به طور بالقوه با حجیم کردن مدفوع به هضم سالم کمک کند و همچنین ممکن است به تسکین علائم یبوست کمک کند.

روش مصرف: با خیس کردن خرما در آب یک شبه شروع کنید تا نرم شود. در مرحله بعد، خرمای خیس خورده و کمی مایع خیسانده را به غذاساز اضافه کنید و مخلوط کنید تا خمیر خرما غلیظ و غنی از فیبر درست شود.

ممکن است باعث تسکین اختلالات روده شود: تحقیقات نشان می دهد خرما حاوی فیبرهای نامحلول و محلول و همچنین بسیاری از اسیدهای آمینه مفید است که ممکن است هضم غذا را تحریک کرده و عبور سریع از دستگاه گوارش را تضمین کند.

بر اساس بررسی منتشر شده در مجله تغذیه، فیبر همچنین ممکن است در درمان بیماری هایی مانند بیماری رفلاکس معده (GERD)، دیورتیکولیت و هموروئید کمک کند.

ممکن است کم خونی را تسکین دهد: خرما می تواند منبع خوبی برای بسیاری از مواد مغذی از جمله آهن باشد. کمبود آهن می تواند منجر به کم خونی شود، وضعیتی که با خستگی، سرگیجه، شکنندگی ناخن ها و تنگی نفس مشخص می شود.

خوشبختانه، افزایش مصرف غذاهای غنی از آهن مانند خرما ممکن است به تسکین علائم کم خونی کمک کند.

ممکن است از بیماری های قلبی جلوگیری کند: مطالعه ای توسط Waseem Rock و همکاران.

در مجله شیمی کشاورزی و مواد غذایی به این نتیجه رسید که مصرف خرما در کاهش سطح تری گلیسیرید و کاهش استرس اکسیداتیو موثر است، که هر دو از عوامل خطر بیماری قلبی و آتروژنز هستند، که باعث ایجاد پلاک چربی در شریان ها می شود.

در سال 2006، یک مطالعه حیوانی اثرات گرده خرما و روغن آن را بر عملکرد جنسی نشان داد و گزارش کرد که سطوح بالای استرادیول و ترکیبات فلاونوئید موجود در خرما به افزایش تعداد و تحرک اسپرم کمک می کند.

مطالعه دیگری که در هند انجام شد بیان می کند که گرده درخت خرما ممکن است برای درمان ناباروری مردان در طب سنتی استفاده شده باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.